Univerzitet Metropolitan učesnik na projektu  „Srednjoškolci za srednjoškolce“

Univerzitet Metropolitan učesnik na projektu „Srednjoškolci za srednjoškolce“

27.04.2015.

UNSS je nevladina omladinska organizacija nastala 2003. godine sa ciljem predstavljanja srednjoškolaca, svih njihovih pitanja i tema kojima se do tada niko nije dovoljno bavio. Danas je UNSS jedina organizacija koju čine upravo srednjoškolci. UNSS srednjoškolcima pruža mogućnost da se informišu, edukuju i afirmišu, razvijajući se

u različitim pravcima kroz saradnju sa svojim vršnjacima i angažovanjem na različitim projektima. UNSS je punopravna članica Evropske unije srednjoškolaca (OBESSU).

Univerzitet Metropolitan je podržao projekat ,,Srednjoškolci za srednjoškolce“. ,,Srednjoškolci za srednjoškolce“ (SZS) je projekat koji UNSS sprovodi na nacionalnom nivou, a njegov cilj jeste da srednjoškolci steknu nova iskustva i prošire svoje vidike. Projekat se sastoji iz dva dela. Prvi deo podrazumeva da srednjoškolci jedan petak u godini (ove godine je to 24. april) rade u nekoj kompaniji, a poslodavci naknadu za njihov rad uplaćuju na Prvi srednjoškolski fond. Drugi deo projekta podrazumeva prijavljivanje đačkih parlamenata srednjih škola na konkurs koji raspiše UNSS. Naime, učenici srednjih škola pišu projekte koje žele da sprovedu u svojoj školi, šalju ih na konkurs, a zatim se sprovođenje određenog broja projekata finansira iz Prvog srednjoškolskog fonda.

U petak, 24.aprila, srednjoškolci su imali prilike da izučavaju radionice Web dizajna na našem Univerzitetu.

Kako su proveli dan sa nama, možete da vidite na fotografijama.