Upravo je održan julski prijemni ispit

10.07.2015.

Posle ranih i redovnih prijemnih rokova, koji su bili održani u martu, aprilu, maju i junu, danas, 10.07. u 12h realizovan je i julski prijemni rok za sva tri fakulteta Metropolitan univerziteta.

Kandidati koji su polagali prijemni ispit za neki od studijskih programa Fakulteta informacionih tehnologija, rešavali su po 5 zadataka iz oblasti matematike, dok se za Fakultet za menadžment radilo rešavanje studije slučaja, na Fakultetu digitalnih umetnosti kandidati su crtali mrtvu prirodu ugljenom na papiru, kao i izradu modne kreacije na osnovu datog kolaža, što konkretno odnosi na studijski program Modni dizajn. Nakon ovog, prvog dela prijemnog ispita, svi kandidati su obavili razgovor sa komisijom iz oblaste iz koje su prijemni i polagali.

Univerzitet Metropolitan pruža mogućnost direktnog upisa bez polaganja prijemnog ispita, što važi za kandidate koji su isti polagali na nekom drugom fakultetu, a koji je sličan načinu polaganja na Metropolitan univerzitetu. Ovakav način upisa biće dostupan do 31. jula, tako da preporučujemo kandidatima da što pre obave upis kako bi na vreme sebi obezbedili mesto na željenom studijskom programu. Posle 31. jula praviće se presek upisa i tada će se znati da li je i koliko slobodnih mesta ostalo. Ukoliko bude bilo slobodnih mesta, otvoriće se i avgustovski prijemni rok koji će se održati krajem avgusta meseca.