Uručene nagrade pobedničkom timu za najbolje plasiranu aplikaciju u prostorijama Microsoft-a

1.07.2014.

U prostorijama Microsofta juče je dodeljena nagrada za najbolje plasiranu Winodows aplikaciju u okviru takmičenja „Met mobile challenge“. Takmičenje koje je organizovano od strane našeg Univerziteta u saradnji sa Microsoft kompanijom Srbija, pobednicima je donelo četvorogodišnju stipendiju na Fakultetu informacionih tehnologija kao I četiri telefona marke Nokia Lumnia koja su obezbeđena od strane Microsofta. Pobednički tim iz Tehničke škole „15.maj“ iz Prokuplja posetio je juče Beograd radi uručenja nagrada. Učenici iz pobedničkog tima studiraće na Univerzitetu Metropolitan, centar u Nišu, na studijskom programu Softversko inženjerstvo pod stipendijom koja im omogućava zagarantovano zaposlenje nakon diplomiranja i novčanu stipendiju tokom školovanja.

Pobednička aplikacija „Catch code“ koja služi za dešifrovanje poruka, dostupna je na Windows store-u i za sada je osvojila poverenje dosta korisnika. Bez obzira na popularnost i završetak takmičenja, budući studenti Univerziteta Metropolitan nastaviće da razvijaju svoju aplikaciju.
Pobedničkom timu još jednom čestitamo i želimo puno uspeha u daljem školovanju.