Uspešna studentkinja Univerziteta Metropolitan Katarina Trnjaković na Olimpijskim igrama u Riju

16.08.2016.

Katarina Trnjaković studentkinja je Menadžmenta u sportu na Fakultetu za Menadžment Univerziteta Metropolitan i jedna je od malobrojnih volonterki iz Srbije na Olimpijskim igrama u Riju.

Katarina ima veliko iskustvo u radu na sportskim događajima. Do sada je volontirala na Evropskom festivalu mladih, Dejvis kupu kao i Univerzijadi, što ju je i navelo da studira Menadžment u sportu. Takođe je radila kao sportski novinar, pa je baš zbog toga dobila poziciju u pres centru košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Riju. Znanja koja se stekla na Univerzitetu Metropolitan pomogla su joj da prođe kroz težak proces selekcije za tu poziciju, koji je trajao više od godinu dana.

Katarina svaki dan u Riju provodi na tribinama, pomaže novinarima oko logističkih pitanja i prisustvuje konferencijama za štampu. Takođe, radi sa svojim mentorom i profesorom Fakulteta za menadžment, Univerziteta Metropolitan prof. dr Milanom Mihajlovićem koji  je predsednik Saveza Srbije za dizanje tegova i koji je jedan od najboljih sudija na ovogodišnjim Olimpijskim igrama.

Ovom prilikom želimo da čestitamo Katarini na ovom uspehu i poželimo joj da u budućnosti nastavi da sa istim entuzijazmom, energijom i voljom predstavlja našu zemlju u svetu.

Vest o uspehu studentkinje Katarine Trnjaković objavio je i Blic, a kompletan tekst možete pročitati na linku: