Završeno finale Met mobile challenge 2015 – Niš

18.03.2015.

Sa velikim zadovoljstvom Vas obaveštavamo da je Univerzitet Metropolitan uspešno realizovao takmičenje u Nišu za učenike srednjih škola koji su pokazali svoja najkreativnija idejna rešenja iz oblasti informacionih tehnologija.

Univerzitet Metropolitan i Microsoft Srbija odabrali su pobednike takmičenja MET MOBILE CHALLENGE čije se finale održalo 14. marta 2015. godine sa početkom u 10h na adresi Bulevar Svetog cara Kostantina 80-86, u Nišu.
Pobednici takmičenja su učenici Elektrotehničke škole Mija Stanimirović iz Niša (Katarina Stojković, Filip Mančić i Mihail Korotkij), s aplikacijom pod nazivom FreeSleep (aplikacija pomaže đacima koji putuju u školu iz drugih mesta da se ne uspavaju i promaše stanicu). Svaki član pobedničkog tima za osvojeno I mesto dobio je nagradu Univerziteta Metropolitan, vaučer od 1000€ za četvorogodišnje osnovne akademske studije, kao i vrednu nagradu partenra takmičenja kompanije Microsoft Srbija – mobilni telefon marke Nokia.
Drugo mesto zauzeli su učenici iz Aleksinačke gimnazije (Ilija Cvetković, Todor Majstorović, Nikola Majstorović, Nikola Marković i Filip Milenković), s aplikacijom pod nazivom Nađi profesora (pronalazak profesora za privatne, dopunske časove).
Treće mesto na takmičenju zauzeli su učenici iz Ugostiteljsko turističke škole iz Niša (Kostadin Ranđelović, Miloš Kostić i Marko Veličković), s aplikacijom pod nazivom iMajestic (aplikacija koja omogućava kreiranje, kupovinu i prodaju određenih komada odeće u 3D).

Komisija koja je ocenjivala sve radove i koja je donosila odluke o pobednicima, bila je sačinjena od četiri člana i to su bili:

• Predsednik komisije – dekan Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta Metopolitan, prof. docent dr Miroslava Raspopović
  • Dr Svetlana Cvetanović – redovni profesor Fakulteta informacionih tehnologija
  • Siniša Perović – predstavnik kompanije Microsoft Srbija
  • Srđan Božović – predstavnik kompanije Microsoft Srbija

Za osveženje tokom takmičenja pobrinuo se generalni sponzor Guarana podelivši svoj proizvod:

Pored Guarane, učesnici su se zasladili proizvodima Benlian Food-a:

Ovim želimo zvanično da čestitamo svim učesnicima takmičenja na originalnim i kreativnim idejama, lepom druženju i postignutim uspesima.