Preporuka za vođenje uspešne karijere – docent Nenad Ćeranić – Dramaturgija zvuka

4.12.2015.
  1. Koliko sigurnost pojedinca o tome čime bi voleo da se bavi u budućnosti utiče na razvoj karijere?

Sigurnost veoma utiče na razvoj svih životnih segmenata, pa samim tim i na razvoj karijere. Uvertira za sticanje sigurnosti je naporan rad a samim tim i povećanje iskustva u određenoj delatnosti. Sigurnošću pozitivno zračimo na okruženje, vide nas kao odgovornu osobu i na taj način povećavamo šanse za uspešnu karijeru.

1. Da li smatrate da je svest o celoživotnom učenju dovoljno prisutan među mladim ljudima?

Nažalost u našoj sredini nove generacije rastu pod uticajem poremećenog sistema vrednosti koji su proklamovani od strane mediokriteta. Vođeni tim predznanjem, prirodno se nameće odgovor da mladi ljudi isklučivo zavise od uticaja svoje porodice koja nameće ili nenameće sisteme pravih vrednosti. U razvijenijim sredinama, država je ta koja sukcesivno podstiče napredak pojedinca u svim sferama društvenog delovanja. Moja omiljena mudra misao je “Koliko znaš, toliko vrediš” i mišljenja sam da proces učenja treba da se završi sa završetkom života čoveka.

1. Koje su tri glavne veštine koje su neophodne da poseduje pojedinac kako bi ostvario uspeh?

Pojedinac mora da ima viziju, bude uporan i nadasve hrabar.

1. Koliko je po Vašem mišljenju obrazovanje važno u umetnosti, odnosno muzici?

Obrazovanje je vrlo bitna stvar u svim oblastima i predstavlja temelj koji se za života nadograđuje. Trenutno radim kao docent profesor na Univerzitetu Metropolitan i uvek insistiram na različitim debatama u kojima učestvuju studenti, a koje za cilj imaju poboljšanje obrazovanja kroz različite aspekte. Biti akademski građanin posebna je beneficija, tu se ne radi samo o znanju već i o širenju kruga poznanika kroz druženje, učenje i zajedničke projekte. Za mene je akademija bila savršeno mesto za razmenu kreativne energije, što je u umetničkom smislu od presudne važnosti.