Na 37. Belgrade Fashion Week-u učestvovale su i naše dve studentkinje Modnog dizajna

29.04.2015.

Na ovogodišnjem 37. Belgrade Fashion Week-u učestvovale su i naše dve studentkinje Modnog dizajna, Anja Plemić (II godina) i Danijela Mitrović (III godina). One su ove godine predstavljale studijski program Modni dizajn u okviru projekta „Fashion Incubator“ udruženja BFW Design Collective na 37. Belgrade Fashion Week-u. Cilj ovogodišnjeg BFW bio je da se stručnoj i široj javnosti predstavi prvi domaći Fashion IncubatorFashion Incubator je po prvi put bio promovisan izložbom studentskih radova u galeriji  ŠTAB, čije je otvaranje bilo u petak, 24. april 2015. godine  sa početkom u 21h. Danas, 29. aprila, završava se BFW, kao i izložba studentskih radova.

Tokom ovogodišnjeg BFW-a, učestvovala je i prof. Ana Vasiljević, inače koordinator studijskog programa Modni dizajn. Profesorka Vasiljević predstavila se na reviji Belgrade Design Collectiva. Ova revija predstavila je 22 najpoznatija srpska dizajnera koji su učestvovali na konkursu za London Fashion Week. Tema ove revije bila je sezona proleće/leto 2016. Svaki učesnik/modni dizajner je kroz dva modela prezentovao svoje viđenje trendova za sledeću sezonu.

Vrlo smo ponosni na naše studente i koordinatora studijskog programa Modnog dizajna, Anu Vasiljević. Želimo im još mnogo uspeha u svim daljim radovima.